Busker Tour


Logo festiwalu Busker Tour
Busker Tour logo

Busker Tour to festiwal uliczny oraz cykl wydarzeń, które odbywają się w całej Polsce. Biorą w nich udział buskerzy, czyli artyści uliczni, którzy dowolny plac potrafią zamienić w scenę, a przechodniów w publiczność.

Celem artysty ulicznego jest dostarczenie rozrywki i emocji, zaprezentowanie swojego talentu, pomysłu, umiejętności i osobowości. Nie ma biletów wstępu. To buskerzy zachęcają widzów, by po pokazie wrzucili im coś do kapelusza.

Busker Tour wyróżnia międzynarodowy program, otwartość na dziedziny sztuki i starannie dobrane pokazy, spektakle i koncerty.

Identyfikacja graficzna festiwalu artystów ulicznych Busker Tour to ilustrowane postacie reprezentujące różne rodzaje sztuki ulicznej: akrobatów, muzyków, żonglerów i innych
Identyfikacja graficzna festiwalu Busker Tour, której autorką jest Aga Kopera. Co roku przedstawiamy nowe postacie reprezentujące sztukę uliczną.

Nowy cyrk, taniec, muzyka, teatr uliczny

Buskerzy czerpią z tradycji teatru ulicznego, a ich narzędziami do przyciągania uwagi widza są efekty iluzjonistyczne, klaunada, taniec i muzyka, akrobatyka, rekwizyty cyrkowe i inne dobrze znane i nieoczekiwane dyscypliny i techniki.

Nie musisz znać języków obcych, by zrozumieć pokaz. Nowy cyrk skupia się na kreatywności performerów, umiejętnościach technicznych oraz wykorzystywania rekwizytów i trików do opowiadania historii, a przede wszystkim, na ich prezentacji. Najtrudniejsze efekty i rutyny nie wystarczą bowiem, by zdobyć uznanie publiczności. Na scenie ulicznej równie ważne są charyzma i umiejętność budowania więzi z widzami. 

Buskerzy nie trzymają się ściśle scenariusza. Improwizacje, wykorzystywanie nowych miejsc jako inspiracji oraz angażowanie widzów to ich codzienność. Pokaz tego samego artysty może być więc za każdym razem innym przeżyciem.

Busker Tour w Twoim mieście

W powietrzu unoszą się piłki i maczugi, z masztów spoglądają akrobaci, iluzjoniści sprawdzają naszą spostrzegawczość, a z każdego zakątka słychać autorskie piosenki. Ktoś jeździ na monocyklu, ktoś inny woli przemieszczać się w kole Cyra, balansować na wolnej drabinie lub rolla bolla. Jedni przechodzą przez ulicę tanecznym krokiem, inni wolą chodzić na rękach, a tuż obok ktoś robi salta w powietrzu, wybijając się z rąk partnera.

Tak może wyglądać także Twoje miasto. Współpracuję z ośrodkami kultury, urzędami i firmami. Dowiedz się więcej o mojej ofercie produkcji festiwali ulicznych.