Referencje


Małgorzata Węglarz i Krzysztof Kostera podczas Festiwalu BuskerBus. Fot. Gilad Shabtay

Zielonogórski Ośrodek Kultury z Małgorzatą Węglarz łączy umowa o współorganizacji Festiwalu, wspólnie przygotowujemy jego program, wspólnie ją realizujemy. Współpraca z Małgorzatą przebiega bezproblemowo. Założenia organizacyjno-programowe imprezy, niezbędne dokumenty i działania promocyjne są wykonywane terminowo i zgodnie z ustaleniami. Małgorzata Węglarz z powodzeniem kontynuuje tradycje Festiwalu Sztuki Ulicznej BuskerBus, imprezy, która wpisała się w kalendarz kulturalny Zielonej Góry. Jej zdolności organizacyjne, w połączeniu ze znajomością środowiska Artystów Ulicznych powodują, że Festiwal jest imprezą żywą, lubianą i cenioną przez publiczność zielonogórską.

Agata Miedzińska, dyrektor Zielonogórskiego Ośrodka Kultury

Praca z Małgosią zawsze była świetna. Jej festiwale są dobrze zorganizowane i dokłada ona wszelkich starań, aby wszyscy dobrze się bawili. Bardzo dobrze opiekuje się swoimi wykonawcami, wszelkie pojawiające się problemy są szybko rozwiązywane, a potrzeby zaspokojone. Na każdym festiwalu, na którym z nią pracowałem, czułem się częścią rodziny.

Matthias Goed, artysta cyrkowy z Nowej Zelandii

Jakich umiejętności potrzebuje organizator festiwalu, aby wyprodukować udaną plenerową imprezę teatralną? Rzetelności, dokładności, empatii i poprawności. Musisz mieć zaufanie do tej osoby jako artysta lub urzędnik, ponieważ jest ona łącznikiem między miastem, publicznością i artystami. Artysta ufa, że organizator zadba o promocję i będzie przestrzegać warunków umowy. Miasto chce mieć pewność, że organizator dotrzyma obietnic, sprawi, że publiczność będzie zadowolona i wystąpią najlepsi artyści, a widzowie oczekują starannie dobranego i zróżnicowanego programu.

Małgorzata łączy w sobie wszystkie te cechy. Organizacja i kierowanie festiwalem to coś więcej niż praca — to pasja i Małgorzata Węglarz jest w stanie zaplanować i zrealizować takie wydarzenie. Podejmij z nią współpracę, a nie będziesz rozczarowany. Ona nie tylko wie, co robi, ale robi to świetnie

Sabine Maringer, dyrektor artystyczny grupy Belle Etage z Austrii

Poznaliśmy Małgosię w 2015 roku, gdy zaprosiła nas (jako duet Umami Dance Theatre) na Festiwal BuskerBus. Od tego czasu nawiązała się między nami przyjaźń. Powodów jest wiele: jej pasja do buskingu, jest uroczą kobietą, która kocha swoją pracę, zawsze dba o swoich artystów i pokazuje profesjonalizm na wszystkich festiwalach, które organizuje. Wszystkie problemy zmienia w rozwiązania. Ufamy jej w 100% i polecamy wszystkim, by z nią pracowali.

Jérôme Leperlier, Gustavo Hoyos, grupa taneczna Umami Dance Theatre z Hiszpanii

Małgosia po raz kolejny zorganizowała świetny festiwal BuskerBus, na którym miałem przyjemność wystąpić. Mogłem od środka zobaczyć, jak integruje kilkadziesiąt osób i tworzy niesamowite wydarzenie, na które przychodzi co najmniej kilkaset widzów. Festiwal organizowany przez Małgosię jest przeżyciem jedynym w swoim rodzaju i bardzo się cieszę, że mogłem być jego częścią.

Kacper Mysiorek, iluzjonista z Polski

Zostałem zaproszony jako artysta na Festiwal BuskerBus w 2019 i w 2020 roku. W tym roku większość festiwali była odwołana lub przełożona. Mimo to Małgorzata się nie poddała i dopięła swego. Nie mogę sobie wyobrazić, ile dokumentów musiała wypełnić, by tego dokonać. Jest ciężko pracującą osobą. W tym okresie wielkość wydarzenia nie miała znaczenia. Ludzie chcieli zobaczyć i poczuć niezwykłe rzeczy i chociaż na chwilę zapomnieć o swoim codziennym życiu. Dzięki niej było to możliwe.

Małgorzata promuje nie tylko sam festiwal, ale także indywidualnych artystów. Ma to ogromne znaczenie dla każdego wykonawcy i bardzo to doceniam. Jako lider zasługuje na moją najwyższą rekomendację.

Hayato Yamaguchi, tancerz z Japonii