Booking artystów


Grecka aktorka Astronauts Theatre jako żywa statua. Jej twarz owinięta jest folią.
Żywa statua Astronauts Theatre fot. Tobiasz Papuczys

Zajmuję się bookingiem polskich i zagranicznych artystów na plenerowe festiwale teatralne i cyrkowe, eventy firmowe, wydarzenia w galeriach handlowych oraz prywatne uroczystości.

Mogę pracować zdalnie oraz koordynować wydarzenia w dowolnym miejscu na świecie.

Programowanie wydarzeń z udziałem międzynarodowych artystów

Iluzjonista z Chile, zespół muzyczny z Litwy, żongler z Australii oraz klaun z Włoch mogą wystąpić także na Twoim wydarzeniu.

Do tej pory współpracowałam z artystami z większości krajów europejskich, z Argentyny, Brazylii, Nowej Zelandii, Australii, Stanów Zjednoczonych i wielu innych. Ich spektakle często były prezentowane w Polsce po raz pierwszy.

Zapraszam światowej klasy artystów, których pokazy wyróżnia wszechstronność, wciągająca narracja, wysokie umiejętności techniczne i świetny kontakt z publicznością.

Serdecznie zachęcam do kontaktu w celu zapoznania się z przykładową ofertą spektakli międzynarodowych.

Staram się dopasować do każdego budżetu. W przypadku małych imprez istnieje możliwość zorganizowania pokazów i animacji prowadzonych przez lokalnych wykonawców i animatorów.

Artysta uliczny tańczy z parasolką
Tancesz Hayatonnu… z Japonii. fot. Tobiasz Papuczys

Czy artysta uliczny sprawdzi się na eleganckim przyjęciu firmowym?

Buskerzy (artyści uliczni) występują nie tylko na starówkach i deptakach. Swoje spektakle mogą prezentować także w innych miejscach: w przedszkolach, centrach handlowych, na przyjęciach korporacyjnych i innych.

Sztuka uliczna wychodzi do ludzi i łączy ich w ogólnodostępnej przestrzeni miejskiej. W tłumie mogą stać osoby, w każdym wieku, o różnych kompetencjach kulturalnych czy wykształceniu. Występy uliczne rozwijają więc umiejętność tworzenia pokazów uniwersalnych, które mogą adaptować do nowych miejsc i odbiorców.

W ofercie posiadam propozycje artystów, które są odpowiednie zarówno na pikniki dla całych rodzin, jak i gale firmowe.

Artyści na eventach reprezentują nie tylko siebie, ale też klienta. Dostarczają rozrywki, wywołują emocję, sprawiają, że uczestnicy miło spędzają czas i mają dobre skojarzenia z firmą lub osobą organizującą wydarzenie.

Wykonawcy uwzględniają więc charakter wydarzenia oraz cele organizatora, aby zrozumieć swoją rolę. Mogą także wpleść w pokaz coś związanego z marką w przypadku pokazów mających na cele promocję produktu lub firmy, lub osobą, jeśli występ jest np. prezentem urodzinowym.

Iluzjoniści, muzycy i żonglerzy na eventy

Współpracuję z artystami tworzącymi autorskie programy artystyczne i rozrywkowe.

Przykładowe propozycje:

  • pokazy cyrkowe (np. żonglerki, hula-hop, akrobatyki powietrznej i partnerskiej, rola bola, na monocyklu i wiele innych dziedzin)
  • pokazy iluzji
  • spektakle interdyscyplinarne łączące teatr z dziedzinami cyrkowymi lub tańcem
  • spektakle tańca z akrobatyką i breakdance
  • komediowe pokazy łączące dziedziny cyrkowe i klaunadę
  • oprawy muzyczne i koncerty.

W ofercie są zarówno propozycje komediowe, jak i nastrojowe, mówione oraz bez słów.

Pokazy mogą być zaprezentowane w dowolnym miejscu. Nie jest wymagana scena. W przypadku pokazów cyrkowych najczęściej minimalne wymagania to przestrzeń ok. 5×5 m oraz wysokość ok. 3 m. Mogę dobrać propozycje do każdego miejsca.

Porozmawiajmy

Jeśli organizujesz eventy firmowe, prywatną uroczystość lub programujesz wydarzenia w ośrodkach kultury, hotelach i innych miejscach, zachęcam do kontaktu.

Z przyjemnością odpowiem na Twoje pytania i pomogę Ci dobrać program artystyczny na Twoje wydarzenie.

Mogę współpracować zarówno jako agencja artystyczna, jak i pełnić funkcję kuratora i koordynatora na Twoim festiwalu.

Jeśli chcesz poznać przykładowe propozycje lub nie masz pomysłu na oprawę swojej imprezy, prześlę Ci kilka wybranych pokazów. Skontaktuj się ze mną także, jeśli szukasz artystów z konkretnymi umiejętnościami lub z wybranego kraju.

Moje doświadczenie i kompetencje poparte są licznymi referencjami od klientów oraz artystów.

Małgorzata Węglarz
email: malgosia@busker.pl

Organizacja festiwali ulicznych

Zachęcam także do zapoznania się z ofertą produkcji festiwali plenerowych.