Busker Tour 2024: Dźwięki Ulicy we Wrocławiu


Plakat festiwalu Busker Tour 2024: Dźwięki Ulicy przedstawiający ilustrowane postacie gitarzystki i trębacza i słowne logo festiwalu
Busker Tour 2024: Dźwięki Ulicy

Busker Tour 2024: Dźwięki Ulicy to specjalna edycja interdyscyplinarnego festiwalu sztuk performatywnych Busker Tour, tym razem skupiona tylko na autorskiej muzyce międzynarodowych artystów ulicznych.

Festiwal odbędzie się w dniach 6-7 lipca 2024 na wszystkich pierzejach wrocławskiego Rynku. Sceny uliczne oznaczone będą znakami z logo festiwalu.

Ponad 30 koncertów ulicznych międzynarodowych artystów

Łącznie w ciągu dwóch dni odbędzie się ponad 30 koncertów. Każdy artysta wystąpi kilka razy.

Oba dni zakończy specjalny projekt Orkiestra Busker Tour 2024 i otwarte jam session, do którego może dołączyć każdy, kto chce zaprezentować autorskie piosenki lub improwizować z innymi muzykami.

Dźwięki z ulic różnych części świata

Busker Tour 2024: Dźwięki Ulicy to bogactwo gatunków muzycznych od rocka, przez muzykę gitarową do techno. Artystów różnią style, inspiracje, pochodzenie i kultury, z których czerpią. Są wśród nich zarówno absolwenci szkół muzycznych, jak i samoucy. Łączy ich pasja do muzyki, występów ulicznych i umiejętność przyciągania i zatrzymywania publiczności. 

Program Festiwalu Busker Tour 2024: Dźwięki Ulicy

DEANisHOME | Bułgaria

Allie | Polska

Funkynilo | Hiszpania

Suzie Fleur | Holandia

Sammer Salah Trio | Egipt, Włochy

Nate Bernardini | Stany Zjednoczone

Finian | Polska

Robert Lee Fardoe | Walia

Uwaga: Sceny uliczne będą mobilne w obrębie całego Rynku i oznaczone znakiem z logo festiwalu. Miejsca wybierane będą na bieżąco w zależności od warunków atmosferycznych, aby zapewnić bezpieczeństwo publiczności i artystom. Nie zapomnij kremu z filtrem, nakrycia głowy i płaszcza przeciwdeszczowego.

Program Festiwalu Busker Tour 2024: Dźwięku Ulicy, sobota 06 lipca
Program Festiwalu Busker Tour 2024: Dźwięku Ulicy, niedziela 07 lipca

Ściągnij program jako PDF

Wstęp

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, ale jeśli podoba Ci się występ i masz taką możliwość, zgodnie z tradycją występów ulicznych, wrzuć buskerom coś do kapelusza. 

Organizator: Stowarzyszenie Promocji Artystów Ulicznych „Dundun” 

Dyrektor artystyczny: Małgorzata Węglarz

Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Identyfikacja graficzna: Aga Kopera

Patronaty medialne: Kocham Wrocław, Co Jest Grane

DEANisHOME podczas festiwalu Busker Tour 2023

Dostępność:


Nie ma biletów wstępów i barierek. Artyści gestem, liną lub wodą wyznaczą swoją uliczną scenę.

Nie każdy artysta może wystąpić w deszczu, więc możliwe są zmiany w programie, jednak wydarzenie odbędzie się niezależnie od pogody.

Zabierz karimatę lub koc, by wygodnie oglądać pokazy.

W przypadku wymaganej asysty w poruszaniu się po Rynku prosimy o informację do 5 lipca.

W czasie festiwalu można też przekazać prośbę w punkcie informacji oraz wolontariuszy — w tym przypadku możliwość pomocy będzie zależna od ich dostępności. Możesz się z nami skontaktować mailowo pod adresem margarita@buskertour.com lub przez Messengera na stronie stowarzyszenia https://www.facebook.com/artysciuliczni

Kontakt sms i telefoniczny w sprawie informacji o wydarzeniu dla osób ze specjalnymi potrzebami i zamawiania asysty możliwy jest pod numerem 792 425 396 (jeśli nie będziemy mogli odebrać, to oddzwonimy).

Zapowiedź w PJM