Busker Tour 2023 w Józefowie


Ilustrowany plakat promujący festiwal Busker Tour 2023 w Józefowie
Plakat festiwalu Busker Tour 2023 w Józefowie

16 i 18 czerwca 2023 w Józefowie odbędzie się Busker Tour — objazdowy festiwal uliczny sztuk performatywnych i Nowego Cyrku. Wystąpią artyści z Polski, Włoch, Australii i Litwy.

Busker to performer, który dowolny plac potrafi zamienić w scenę, a przechodniów w publiczność. Jego celem jest dostarczenie rozrywki, wywołanie emocji, zaprezentowanie swojego talentu, pomysłu, umiejętności i osobowości. Mistrzowskie opanowanie własnego ciała i rekwizytów oraz najtrudniejsze technicznie numery nie wystarczą, by zdobyć uznanie i utrzymać zainteresowanie widza, który w każdym momencie może odejść. Równie ważna jest charyzma, sposób prezentacji i umiejętność nawiązywania kontaktu z publicznością.

Międzynarodowi artyści w Józefowie

Festiwal otworzy w piątek 16 czerwca lokalny performer i absolwent Państwowej Szkoły Cyrkowej w Julinku Krzysztof Kostera. Pokaz „Niebezpieczne rzeczy” wypełniony jest numerami cyrkowymi wymagającymi wysokich umiejętności technicznych. Krzysztof żongluje pięcioma maczugami, siekierami, wykonuje swoje popisowe ewolucje na drabinie ekwilibrystycznej i jeździ na monocyklu.

W niedzielę 18 czerwca odbędą się pokazy międzynarodowych performerów z Włoch, Australii i Litwy.

„Uderz w moje serce” to komediowy, poetycki, a może nawet odrobinę romantyczny pokaz cyrkowy. Łuk, strzała i pełna energii Gaia Ma, która wykonuje akrobacje, tańczy oraz łapie latające kapelusze. Jej serce będzie celem nieznanego strzelca. Czy trafi?


„Richard Filby Spectacule” to pokaz cyrkowy i komediowy, łączący żonglerkę, ekwilibrystykę i interakcję z publicznością. Chociaż Richard Filby jest człowiekiem wielu talentów, który ciągle dodaje do swojego repertuaru nowe cyrkowe rutyny, on sam wierzy, że główną atrakcją jego pokazu jest jego urok osobisty połączony z australijskim dowcipem. Żonglowanie podczas balansowania jest dla niego tak naturalne, jak mówienie, więc zazwyczaj łączy to wszystko na szczycie równoważni.


Nie zabraknie muzyki na żywo. Justin 3 to zespół z Litwy, który łączy akustyczny pop i muzykę rockową z dźwiękami elektronicznymi. Jego założycielem jest Justinas Stanislovaitis — gitarzysta, wokalista, autor tekstów i aktor. Grupa ma na koncie albumy studyjne „Illusion”, „Lullabies From Space” oraz liczne single. Zespół wykonuje autorskie piosenki, które wpadają w ucho, więc chórki i tańce są mile widziane.

Program

Piątek 16.06.2023

18:00 Krzysztof Kostera „Niebezpieczne rzeczy” | Polska | wolna drabina, żonglerka

Niedziela 18.06.2023

17:00 Gaia Ma „Uderz w moje serce” | Włochy | Klaunada, manipulacja kapeluszami

18:00 Richard Filby „The Richard Filby Spectacule” | Australia | rola bola, żonglerka

19:00 Justin 3 „Lullabies From Space” | Litwa | muzyka

Miejsce: skwer przy MOK Józefów im. św Jana Pawła II, Józefów

Wstęp wolny

Dołącz do wydarzenia na FB


Garść informacji organizacyjnych:

  • Na wydarzenie zapraszamy widzów każdym wieku. Przekonaj się, jak w jednym miejscu wspólnie bawią się wszystkie pokolenia.
  • Znajomość języków obcych nie jest wymagana, by zrozumieć pokazy.
  • Nie ma biletów wstępów i barierek. Artyści gestem, liną lub wodą wyznaczą swoją uliczną scenę.
  • Polecamy zabranie karimaty lub koca, by wygodnie oglądać pokazy.
  • Wstęp jest bezpłatny, jednak zgodnie z tradycją teatrów ulicznych, jeśli podoba Ci się pokaz, artystom będzie miło, jeśli wrzucisz im coś do kapelusza.
  • Festiwal odbywa się bez udziału zwierząt.

Organizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie www.mokjozefow.pl oraz Małgorzata Węglarz www.busker.pl

Kontakt: malgosia@busker.pl