Mariusz Goli i Hayatonnu… taneczne improwizacje


Mariusz Goli to gitarzysta, który uwielbia występować na ulicy. Podczas festiwalu BuskerBus 2020 w Krotoszynie połączył siły z pochodzącym z Japonii tancerzem Hayatonnu…

Mariusz Goli to gitarzysta i kompozytor urodzony w Poznaniu. Przelewa całą swoją duszę w muzykę, którą wykonuje. Regularnie wyrusza w trasy po polskich miastach. Kontakt z gitarą ma od trzynastego roku życia, a koncerty uliczne dają mu największą satysfakcję, ponieważ najbardziej ceni bezpośredni kontakt z publicznością.

Mariusz uwielbia improwizować, więc jego muzyka charakteryzuje się dużą spontanicznością. W swoich kompozycjach wykorzystuje elementy muzyki flamenco, jak i szeroko pojętej muzyki folkowej. Wciąż poszukuje własnego stylu gry i odkrywa nowe techniki. Ma na koncie płyty „Orchestra In My Mind” oraz „Road Into The Unknown”

Hayatonuu… jest tancerzem z Japonii, który od prawie dekady mieszka i pracuje w Europie. W swoim spektaklu wykorzystuje techniki taneczne i akrobatyczne. Za ich pomocą opowiada historię wypełnioną smutkiem, tęsknotą i samotnością. Hayato zawsze wykorzystuje okazje do współpracy z innymi artystami, dlatego na Festiwalu BuskerBus często można zobaczyć go tańczącego do muzyki na żywo.

Comments