Busker Tour 2023 x Wars Sawa Junior


Ilustrowane postacie cyrkowe: jedna z hulahopami. Plakat w kolorze czarnym i różowym.

Zapraszamy na Busker Tour x Wars Sawa Junior — podróżny festiwal z udziałem artystów ulicznych z całego świata. Wydarzenie odbędzie się w Warszawie 27 sierpnia 2023 na Pasażu Wiecha za Domami Towarowymi Wars Sawa Junior.

Buskerzy z Japonii, Włoch, Bułgarii, Malezji, Argentyny i innych krajów zaprezentują programy artystyczne i rozrywkowe dla publiczności w każdym wieku.

Małgorzata Węglarz, dyrektor artystyczny, programując festiwal stawia na zaprezentowanie bogactwa sztuki ulicznej, która daje miejsce na improwizację i eksperymenty. Tworząc swoje autorskie pokazy, buskerzy mają wolność wyboru i śmiało czerpią z teatru, tańca, akrobatyki, żonglerki i wielu innych dziedzin i dyscyplin.

W programie jest kilkanaście różnych spektakli i koncertów. Nie zabraknie teatru marionetek, akrobatyki partnerskiej, efektów iluzjonistycznych, pokazów cyrkowych, manipulacji najróżniejszymi przedmiotami, klaunady oraz koncertów.
Zaproszonych buskerów różnią nie tylko dziedziny sztuki i rekwizyty, z których korzystają, ale także doświadczenie i kraj pochodzenia. Większość zaproszonych artystów wystąpi w Polsce po raz pierwszy właśnie na tegorocznym Festiwalu Busker Tour.

Tłum ogląda uliczny pokaz cyrkowy
Pokaz cyrkowy

Kim jest busker?

Busker to performer, który dowolny plac potrafi zamienić w scenę, a przechodniów w publiczność. Jego celem jest dostarczenie rozrywki, wywołanie emocji, zaprezentowanie swojego talentu, pomysłu, umiejętności i osobowości. Mistrzowskie opanowanie własnego ciała i rekwizytów oraz najtrudniejsze technicznie numery nie wystarczą, by zdobyć uznanie i utrzymać zainteresowanie widza, który w każdym momencie może odejść. Równie ważna jest charyzma, sposób prezentacji i umiejętność nawiązywania kontaktu z publicznością.

Buskerów wyróżnia również umiejętność dostosowania spektakli do nowych przestrzeni. Podczas festiwalu poznają je zwykle po raz pierwszy, dopiero podczas występu. Nie mają wcześniej prób, nie wiedzą, ile osób zobaczy ich pokaz oraz jak zareagują.

Harmonogram występów buskerów

13:00 Le Vamp „Pink Punk”hula hop, kontorsje, akrobatyka | Włochy, Ekwador
13:40 The Gipsy Marionettist „Cygański Marionetkarz” Włochy, Rom | Teatr lalek
14:30 Jasiek „Balwierz SPA” Polska | Klaunada
15:05 Duo Patagonia „Cała podróż” Argentyna | Akrobatyka
15:40 Proyecto LupA „Tierra y Las Vias” Argentyna | Muzyka
16:30 Performer MONK „Nirvana Show” Japonia | Żonglerka, drabina ekwilibrystyczna
17:05 Cesco „Ridi che ti fa bene” Włochy | Klaunada
17:40 Sammy Showtime „Sammy Showtime” Australia | Iluzja
18:25 Vanina Garaventa „Głębokie przypływy” Argentyna | Teatr lalek
19:00 DEANisHOME „DEANisHOME show” Bułgaria | Muzyka
20:00 Company Rumba „Receptáculo” Argentyna | Akrobatyka
20:40 Daigoro „Voilà — Magia bez sztuczek” Włochy | Iluzja
21:25 Alvin Yong „Soul to Show” Malezja | Koło cyra, diabolo

Buskerzy nie trzymają się ściśle scenariusza. Jest on dla nich punktem odniesienia. Improwizacje, wykorzystywanie nowych miejsc jako inspiracji oraz angażowanie widzów sprawiają, że pokaz tego samego artysty może być za każdym razem innym doświadczeniem. Oznacza to też, że nie ma stałego czasu trwania występów i godziny mogą się zmieniać.

Sprawdź szczegółowe opisy spektakli.

Wstęp

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, ale jeśli podoba Ci się pokaz, zgodnie z tradycją występów ulicznych, wrzuć performerom coś do kapelusza.

Trasa Festiwalu Busker Tour 2023:
19-20.08 Krotoszyn, Rynek
22-23.08 Zielona Góra, deptak
25-26.08 Wrocław, Rynek
27.08 Warszawa, Pasaż Wiecha za Domami Towarowymi Wars Sawa Junior

Organizatorzy
Festiwal Busker Tour 2023 w Warszawie organizowany jest w ramach cyklu imprez Festiwal Miejski przez Domy Towarowe Wars Sawa Junior we współpracy z Małgorzatą Węglarz www.busker.pl.